دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی کارایی کانال های توزیع با بهره گیری از روش تحلیل پوششی داده ها

قسمتی از متن پایان نامه :

جریان اطلاعات

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

این جریان حرکتی دوطرفه دارد و جلوتر از دو جریان قبلی حرکت می کند. سرعت این جریان در سرعت جریانهای دیگر هم تأثیر می‌گذارد. شماره گذاری کالاها و بهره گیری از تجهیزات مخابراتی و رایانه ای از جم له عوامل مؤثر بر سرعت این جریان هستند. پس، شبکه توزیع کالا علاوه بر اجزای مربوطه اش شامل جریانهایی نیز هست که در تحلیل شبکه توزیع بایستی مد نظر قرار گیرند. (کندیلان و همکاران، 2003 : 442)

2-1-14- انتخاب کانال توزیع با بهره گیری از تحلیل پوششی داده‌ها

همانطور که پیشتر تصریح گردید کانال‌های توزیع متنوعی هست. تصمیم‌گیری درمورد کانال توزیع مناسب و کارامد یکی از چالش‌های اساسی مدیران بازاریابی و تولیدکنندگان می باشد. (بختائی و گلچین‌فر، 1385 : 23) یکی از تکنیک‌های مناسب برای انتخاب راه‌کارهای کارآمد از میان راه کارهای موجود بهره گیری از تکنیک تحلیل پوششی داده‌ها[1] موسوم به DEA می باشد. تکنیک DEA یکی از روش‌های تحلیل مبتنی بر تصمیم‌گیری چندمعیاره[2] (MCDM) می باشد. (کیم و لی، 2011 : 55) از آنجا که در انتخاب کانال توزیع بایستی براساس چندین معیار گاه متناقض که واحدهای سنجش متنوعی دارند اقدام به تصمیم‌گیری گردد لذا بهره گیری از این تکنیک‌ها برای انتخاب کانال توزیع مناسب به‌نظر می‌رسد. برای این مقصود بایستی آغاز با تکنیک‌های تصمیم‌گیری چندمعیاره آشنا شویم. سپس به تبیین و تشریح تحلیل پوششی داده‌ها پرداخته خواهد گردید.

[1] Data

[2] Multi criteria decision making, MCDM

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف اساسی پژوهش

برای بسیاری از شرکت‌ها، سیستم توزیع یک تصمیم اساسی برای ایجاد یک کسب و کار موفق می باشد. سیستم توزیع برای عملکرد کارآمد و سودآوری شرکت فوق‌العاده مهم می باشد. حال با در نظر داشتن وجود انواع کانال‌های توزیع کوشش در مطالعه و ارزیابی کارایی آن‌ها و انتخاب کانال توزیع کارا در شرکت کرانه تجارت بین‌الملل جهت افزایش اندازه فروش و سهم بازار نمودیم. برای این مقصود شاخصه‌ای مهم جهت ارزیابی کارایی کانال‌های توزیع انتخاب سپس جهت مقایسه آن‌ها از روش تحلیل پوششی داده‌ها ( DEA ) بهره گیری خواهد گردید.